Kanāda (Canada) - Extra Provincial Corporation/Citas valstis

Kanāda ir valsts ar diezgan stingru nodokļu sistēmu. Parastās Kanādas kompānijas ir spiestas nomaksāt nodokļus no visiem ienākumiem, neatkarīgi no to gūšanas vietas, tādēļ tās nevar tikt izmantotas kā ofšoru kompānijas.

Ņemot vērā augstāk minēto, Kanāda tiek uzskatīta par valsti ar standarta nodokļu sistēmu. Kompānijas, kuras reģistrētas Kanādā ir apveltītas ar augstu prestižu un nekādā veidā netiek uzskatītas par ofšoru kompānijām.

Tajā par laikā, Kanādas likumdošana piedāvā iespēju izveidot beznodokļu kompāniju. Dažu provinču likumi atļauj ārvalstu, tajā skaitā beznodokļu valstu, kompāniju reģistrāciju Kanādā.; tādas organizācijas tiek sauktas par "Extra-Provincial Corporation", vai saīsinājumā – EPC.

Ja EPC negūst ienākumus Kanādas teritorijā un tās vadība tiek veikta ārpus Kanādas, tad EPC darbojas beznodokļu režīmā. Tādējādi, reģistrējot EPC kompāniju Kanādā, faktiski tiek reģistrētas divas kompānijas – mātes kompānija (parasti kādā no klasiskajām beznodokļu valstīm) un pati EPC kompānija Kanādā.